Zveme na debatu ke kosmetice a drogerii

10.02.2020

Na 25. února 2020 jsme se Zvonečníkem připravili debatu na téma "Kosmetika a drogerie bezpečná pro zdraví a životní prostředí".

V běžné kosmetice a drogerii můžeme nacházet ropné deriváty, chemická pěnidla a barviva, PEG, dokonce ftaláty, formaldehyd, toulen atd. Tyto látky jsou podezřelé karcinogeny, vyvolávají různé alergie, mohou se těžko rozkládat, přinášet problémy zdravotní i v životním prostředí. O problematice kontrol a bezpečnosti přípravků prodávaných mimo kamenné obchody nemluvě.

Účastníky akce vyzýváme k donesení kosmetických a drogistických přípravků k debatě o jejich složení a obsah kterých látek nepokládají za přípustný. Dále se zaměříme, jak lze tyto látky nahradit, na ukázky a testování přírodní kosmetiky - mýdla, sprchové gely, zubní pasty, krémy, antiperspiranty, pánská a dětská kosmetika, dámská dekorativní kosmetika.

Účast v panelu přijali:

Ing. Vít Syrový (chemik, publicista, poradce zdravého životního stylu)

Denisa Svobodová (manažerka obchodu Greenwave.cz)

Eliška Svobodová (poradkyně zdravého životního stylu)

Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D. (poslankyně)

Pozvánka ke stažení -zde-

Facebooková událost

Akce se koná v úterý 25. února 2020 od 16:00 hod. v Barokním sále Lidového domu, Hybernská 7, Praha 1 (vchod v protilehlém průchodu k průchodu z Hybernské, zazvoňte).

Kontakty: zvonecnik(zavináč)seznam.cz či 776 877 565